
Українське суспільство сколихнула низка гучних скандалів за участю представників діючої влади, народних депутатів, очільників відомств. Це все засвідчує серйозні зловживання з боку влади, вибіркове правосуддя та використання закону як інструменту боротьби з політичними опонентами.
Скандал з оприлюдненням відео з камери поліцейського Сергія Петрика не лише підтвердив підозри про скоєння народним депутатом від «Слуги народу» Олександром Трухіним ДТП та спроби керівництва держави й правоохоронних органів приховати цей злочин, а також висвітлив системну проблему нинішньої влади – її глибоку корумпованість. Досі ніхто не поніс відповідальність за те, що з серпня 2021 року справа Трухіна не розслідувалася, що керівники МВС та ДБР Денис Монастирський і Олексій Сухачов вчиняли дії, які однозначно можна трактувати як приховування злочину і покриття винних.
У грудні 2021 року президент Зеленський з порушенням процедури підписав указ про призначення директором ДБР Олексія Сухачова. Він відомий не лише своєю участю у справі Трухіна, а й бездіяльністю у розслідуванні провадження зі зриву операції «Авеню» (справа ПВК «Вагнер»), участю у фабрикації політично мотивованих кримінальних провадженнях проти Петра Порошенка та підозрою у вчиненні інших службових злочинів.
У вересні 2020 року помічника народного депутата від «Слуги народу» Олександра Юрченка спіймали на хабарі. Але Юрченко все ще народний депутат від «Слуги народу» і спокійно ходить на засідання ВРУ.
Народний депутат від «Слуги народу» Євгеній Брагар потрапив у скандал за порушення прав водіння, його запідозрили в керуванні авто під наркотиками. І знову – жодного результату. Натомість покарали поліцейських, які його затримали.
Заступник глави Офісу Президента Олег Татаров був звинувачений в отриманні хабаря і фальсифікації документів. Однак Татаров досі на посаді.
Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет дозволяє собі видавати волюнтаристський наказ про оголошення повторних виборів президента Національного університету «Києво-Могилянська академія» тільки тому, що йому не сподобався вибір університету.
Така бездіяльність влади, приховування злочинів, відверте ігнорування фактів злочинних дій високопосадовців, політичне прикриття народних депутатів зі «Слуги Народу» – це шлях до масових протестів і делегітимізації влади. Тому «Європейська Солідарність» ініціює відповідне звернення у радах всіх рівні Прикарпаття.
«ЄС» вимагає негайного прийняття кадрових рішень: звільнення з посад міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, директора ДБР Олексія Сухачова, міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, заступника керівника Офісу Президента Олега Татарова.