Франківська міськрада закликає ВРУ імплементувати у національне законодавство окремі положення Конвенції Ради Європи про запобігання домашньому насильству

Івано-Франківська міська рада підтримала звернення «Європейської Солідарності» до Президента, ВРУ та міністрів щодо імплементації окремих норм Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами у національне законодавство.

«Це звернення спрямоване на актуалізацію питання протидії домашньому насильству, рівень якого, на жаль, у час карантинних обмежень істотно зріс. Зазначена Конвенція є першим міжнародним юридично обов’язковим актом, що стосується саме насильства щодо жінок, дітей та вразливих верств населення (як от і осіб з інвалідністю), а тому імплементація принаймні окремих її норм – це турбота про основне право людини – свободу від насильства, в тому числі і психологічного», – зазначила у виступі ініціаторка звернення, депутатка від “Європейської Солідарності” Надія Когутяк.

У зверненні зазначається, що в Україні ситуація з дотриманням прав соціально-вразливих верств населення не завжди відповідає міжнародним нормам, закріпленим у відповідних міжнародних зобов’язаннях України. Доволі критична ситуація склалася у сфері захисту жінок від домашнього насильства, про що свідчать статистичні дані за минулий рік.

«Із запровадженням карантинних обмежень на території України кількість звернень зросла у 5-7 разів. У 2020 році в Україні зафіксували 211 362 звернення щодо насильства в сім’ї. З них – 2756 від дітей, 180 921 – від жінок, 27 676 – від чоловіків», – сказала Надія Когутяк.

Депутатка відзначає, що ситуація із захистом їх прав значно гірше офіційної статистики, про що стверджують більшість міжнародних організацій.

Суттєвим поштовхом до підвищення рівня правової культури дотримання міжнародних стандартів прав людини стане імплементація окремих норм Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами у законодавство України.

Відповідно депутати міської ради звернулися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України Міністерства закордонних справ України та Міністерства соціальної політики України із закликом вжити усіх можливих заходів щодо імплементації окремих норм та положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами у національне законодавство.