Франківська міськрада просить державу допомогти з будівництвом нових шкіл

Депутати Івано-Франківської міської ради звернулися до Президента України, Прем’єр-міністра, міністра освіти та науки, міністра фінансів України з проханням передбачити фінансування у державному бюджеті на будівництво нових шкіл та ліцеїв у громаді.

У зверненні зазначається, що в Івано-Франківську кожного року збільшується кількість учнів, відповідно відбувається постійне збільшення завантаженості на існуючу освітню мережу.

Сьогодні у перших класах навчаються – 3 718 учнів, а в 10-х класах – 1 733. У другу зміну в громаді навчаються понад 6000 дітей.

«У початковій школі, часто переповнені класи, не вистачає навчальних кімнат, приміщень. Вважаємо, що така ситуація негативно впливає на якість освітньої послуги. Це також і додаткове навантаження на педагогів», – зазначила депутатка від “Європейської Солідарності” Мар’яна Вершиніна.

Депутати вважають надзвичайно необхідним будівництво нових освітніх закладів у міській громаді. За кошти міського бюджету побудовано та відкрито 9 дитячих садочків, а з школами ситуація залишається критичною та наростає.

Міська рада просить:

• Розробити план з будівництва нових освітніх закладів в Івано-Франківські ТГ на 2022-2023 роки за підтримки державного фінансування;

• Передбачити фінансування на будівництво та забезпечити відповідні бюджетні призначення.

Зі свого боку рада пропонує наступний план розбудови та розширення освітньої мережі:

• На 2022 рік – добудова в Івано-Франківську в мікрорайоні Опришівці корпусу ліцею та дитячого садка – потреба у дофінансуванні 120 млн. грн.

• На 2022 рік – будівництво корпусі ЗШС №6 на вул. Пасічна,3 у м. Івано-Франківську – 100 млн. грн. Є містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки №51/13-01/1/01 від 19.03.2013р.

• На 2023 рік – будівництво школи у межах вулиць Чумака-Шевченка с. Вовчинець Івано-Франківської міської ради – 120 млн. грн.