Івано-Франківська міська рада підтримала два звернення «Європейської Солідарності» з вимогами недопустити підвищення тарифів на комунальні послуги для населення та виплатити «13 пенсію» пенсіонерам, які отримують менше 3 866 грн пенсії.

16 вересня депутати Івано-Франківської міської ради звернулися до президента, Уряду та Верховної Ради з вимогами підтримати найменш захищені верстви населення. 

Депутат Степан Руднянин зауважив, що міськрада вважає неприпустимими спроби перекласти відповідальність за оплату житлово-комунальних послуг на місцеві громади і відповідні бюджети. Це суперечить конституційним засадам розподілу повноважень між органами державної влади і місцевого самоврядування, зводить нанівець досягнення політики децентралізації у наданні громадам реальних можливостей для розвитку.

Відповідно міська рада звернулася до президента Володимир Зеленського, Кабінету міністрів та Верховної Ради з вимогами:

1.  Вжити заходів для протидії монопольному підвищенню тарифів, забезпечити обгрунтований рівень тарифів і не допустити підвищення їх в майбутньому;

2.  Відмовитись від перекладання відповідальності за оплату житлово-комунальних пслуг на органи місцевого самоврядування; врахувати при ухваленні Державного бюджету на 2022 рік достатній обсяг коштів для захисту громадян і громад від підвищення тарифів;

3.  Спрямувати не менше 20 мільярдів гривень коштів від допомоги, що надійшла Україні від Міжнародного валютного фонду, на виплати субсидій для громадян на оплату житлово-комунальних послуг.

Також міськрада підтримала звернення Мар’яна Вершиніна – Депутатка Івано-Франківської міської ради з вимогою у листопаді 2021 року виплатити «13 пенсію» пенсіонерам, пенсія яких нижче середньої, тобто нижче 3866,8 грн. Для забезпечення цих виплат необхідно використати частину коштів, отриманих від МВФ на подолання наслідків пандемії. Ці кошти мають піти людям, а не близькому до влади бізнесу.

«Соціальне становище пенсіонерів також суттєво погіршилось із-за підвищення цін на товари першої необхідності. Викликає обурення неспроможність влади забезпечити відповідну цьому підвищенню індексацію пенсій. У цьому зв’язку вимагаємо вжити термінових заходів для забезпечення додаткових виплат пенсіонерам», – зазначила депутатка.