«Теплому дому» у Долині — бути. Облрада скасувала своє рішення про припинення діяльності обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей

Депутати Івано-Франківської обласної ради прислухалася до позиції «Європейської Солідарності» та скасували рішення від 19 лютого 2021 про припинення діяльності Долинського  обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей «Теплий дім», у якому виховуються діти-сироти та діти позбавленні батьківського піклування.

«Теплий дім» – це унікальний заклад в Івано-Франківській області. Він дає можливість дітям зростати і розвиватися у сучасних, якісних умовах. 

З моменту прийняття рішення про припинення діяльності «Теплого дому» семеро вихованців були переведені у заклади з гіршим рівнем забезпечення, а також розлучено двох братів, яких перевели у різні заклади. На щастя, діти уже повернуті у «Теплий дім».

23 квітня, 77 депутатів підтримали скасування рішення обласної ради про припинення діяльності Долинського обласного центру соціальної підтримки дітей та сімей «Теплий дім».

Надалі обласна державна адміністрація має визначити джерела фінансування «Теплого дому».

«Сьогодні скасовано ганебне рішення обласної ради про ліквідацію «Теплого дому» у Долині, яке викликло резонанс у всій країні. 

«Сьогодні скасовано ганебне рішення обласної ради про ліквідацію «Теплого дому» у Долині, яке викликало резонанс у всій країні. Сьогодні буде правильним подякувати усім людям, які долучилися до цього процесу: від депутатів обласної ради, депутатів Верховної Ради до тих, хто підтримував, жив цим рішенням протягом останніх місяців», — сказав голова фракції «Європейська Солідарність» Ростислав Кукурудз.

«Ми не змогли два місяці тому відстояти це рішення на сесії. Але колеги у парламенті моментально зреагували на наше прохання, скликали пресконференцію за участі Марини Порошенко, Володимира В’ятровича, Софії Федини — і пішло, і закрутилося. Я не хочу вважати, що це чиясь перемога, переміг здоровий глузд», — додав депутат Роман Ткач.

Депутат Богдан Пліс наголосив на потребі покращення матеріально-технічної бази та збільшення фінансування Тлумацього центру, який опікується дітьми, що опинилися у складній життєвій ситуації.

«Сьогоднішнє рішення було принциповим для нашої команди. Воно ще раз доводить, що ми дбаємо про наші заклади, які опікуються дітьми», – сказав Пліс.

Нагадаємо, у лютому 2021 депутати з фракцій «Свобода», «За Майбутнє», «Батьківщина» та «Слуга народу» вирішили припинити діяльність Долинського обласного центру соціальної підтримки дітей і сімей «Теплий дім», у якому виховуються та проходять реабілітацію пів сотні дітей. Проти ліквідації центру виступила фракція «Європейської Солідарності»

Пізніше народні депутати та лідерка «ЄС» Києва Марина Порошенко звернулися до міністра освіти, міністра соціальної політики, уповноваженого у справах дитини і уповноваженого у справах людини з вимогою не допустити закриття Долинського центру соціальної підтримки дітей і сімей “Теплий дім”.