“Європейська Солідарність” пропонує зібрати позачергову сесію Івано-Франківської міської ради щодо виборів у 87 та 50 округах

«Європейська Солідарність» ініціює проведення позачергового засідання сесії Івано-Франківської міської ради, на якому пропонують розглянути звернення до Президента, СБУ та ЦВК щодо виборів народних депутатів у ОВО 87 та ОВО 50.Про це у мережі Фейсбук повідомив голова фракції «Європейська Солідарність» Олексій Петечел.

«Проговорили з міським головою Русланом Марцінківим щодо провдення позачергової сесії найближчими днями. Якщо проковтнемо зараз, наступні виборчі кампанії вже будуть не вибори. Кожна громада має сказати своє слово, вільні вибори – ознака справжнього демократичного суспільства», – зазначив депутат.

У запропонованому «ЄС» проєкті звернення зазначається, що сьогодні в Україні відбувається безпрецедентний наступ на основні інститути свободи та демократії, про що яскраво свідчать вибори народних депутатів на ОВО №50 та №87.

«Вперше за багато років держава не здатна не лише забезпечити та гарантувати вільне волевиявлення громадян під час виборів, але й ганебно та зухвало стає учасником фальсифікацій результатів, заплющує очі на просування у парламентське крісло відвертого колабораціоніста та злочинця. Сьогодні у крісло законодавця може сісти проросійський діяч та відкрито і неприховано з найвищої парламентської трибуни просувати злочинний антидержавний наратив, агітувати за «рускій мір», – йдеться у зверненні.

Автори звернення вказують, що на 87-у окрузі провладна політична сила не погребувала найбруднішими методами: залякування опонентів, погрози, затягування підрахунку голосів, тиск на членів комісій, використання спецпідрозділів СБУ.

«Ми не можемо спостерігати за поверненням свавілля часів Януковича і його методів. Ми не будемо бездіяльно спостерігати як відбувається замах на демократію в Україні під час підготовки нападу на нашу країну. Політична партія «Європейська Солідарність» заявляє рішучу незгоду з нехтуванням закону, демократичних традицій і цінностей під час виборчого процесу на ОВО №50 та №87 та вимагає визнати вибори на цих одномандатних виборчих округах недійсними», – зазначається у зверненні.