Івано-Франківська облрада вимагає визнати вибори у 87 окрузі недійсними і оголосити перевибори

Івано-Франківська обласна рада звернулася до Президента, Верховної Ради, СБУ, Офісу Генпрокурора і ЦВК з вимогою розслідувати факти порушень виборчого законодавства суб’єктами виборчого процесу на виборах народного депутата у 87 ОВО і оголосити перевибори.

Проєкт звернення зачитав заступник голови обласної ради Микола Палійчук.

«Події, які протягом останніх днів відбувалися в одномандатному виборчому окрузі № 87, не можна назвати демократію, а самі вибори вільними», – зазначив Палійчук. За його словами відбулося фактичне призначення, в не вибір переможця.

«Вільні демократичні вибори в Україні — це здобуток, який ми, громадяни України, ніколи не віддамо. Зеленський має собі це закарбувати. якби не вільні вибори, забезпечені Петром Порошенком, Зеленський ніколи б не був Президентом України», – виступив депутат від «Європейської Солідарності» Роман Ткач.

Голова фракції «Європейська Солідарність» Ростислав Кукурудз зазначив, що «ЄС» виступає за визнання результатів виборів недійсними і проведення повторних виборів народного депутата у 87 ОВО.

«Сьогодні демократичні цінності, найбільшою з яких є вільні, чесні вибори у нас на Івано-Франківщині опинилися десь далеко, десь у темному місці. Найгірше, що це може повторитися на наступних виборах уже по всій Україні. Ми послідовні у тому, що сьогодні неможливо встановити істинний результат виборів. Тому виступаємо за визнання результатів виборів недійсними і проведення повторних виборів»,- сказав Ростислав Кукурудз.

Депутат від «ЄС» Андрій Левкович зазначив, що фракція «Європейської Солідарності» засуджує всі зловживання, які були і під час підрахунку і під час проведення виборів. «Хочу зазначити, що тільки «Європейська Солідарність» зняла свого кандидата на користь іншого демократично кандидата – Руслана Кошулинського. Якби так поступили інші партії, результат би був зовсім інший і ми б тут сьогодні не сиділи», – сказав Левкович.

«Ми зараз усі в сесійній залі обговорюємо, як це все не просто, ганебно. Давайте згадаємо 2019 рік, кожного, хто підігрував тоді Зеленському: хто сприянням агітацією, об’єднанням штабів, і привів до влади цей режим. Вони мають нести відповідальність, хоча б моральну», – додала депутатка «Європейської Солідарності» Наталя Перцович.

У зверненні Івано-Франківська обласна рада закликає вищі органи державної влади і ЦВК «взяти на себе відповідальність і забезпечити верховенство права». Депутати вимагають:

• проведення об’єктивного розслідування можливих порушень та притягнення до відповідальності винних осіб

• дати належну правову оцінку діям спецпідрозділу СБУ, який вривався у приміщення ОВК 87

• забезпечити об’єктивне розслідування факту проникнення невідомих осіб у приміщення ОВК

• визнати вибори народного депутата України недійсними та оголосити повторні вибори.

За пропозицією Романа Ткача з проєкту рішення виключили пункт про створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо розслідування фактів порушень виборчого законодавстава на виборах у 87 ОВО. «У нас у Верховній раді монобільшість. Не треба нам ніякої слідчої комісії. У нас є правоохоронні органи, хай вони цим займаються», – сказав Роман Ткач.