«Європейська Солідарність» вимагає скликання позачергової сесії Івано-Франківської обласної ради через ситуацію із захворюванням на COVID-19

Фракція «Європейської Солідарності» звернулася до голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича з проханням скликати позачергове засідання сесії обласної ради через катастрофічну ситуацію з ростом рівня захворюваності на COVID-19

«Протягом останнього місяця в Івано-Франківській області фіксується 4 кратне збільшення кількості хворих на COVID-19. Більше двох тижнів Прикарпаття є незмінним лідером за щоденним добовим приростом хворих на коронавірус. На сьогодні лікарні області заповнені на 90-100%, у Богородчанах довелося розгортати перший в Україні мобільний госпіталь для лікування хворих на COVID», – зазначив голова фракції «ЄС» Ростислав Кукурудз.

Він зазначає, що сьогодні найбільше нових хворих реєструють у Яремчанській міськраді, Надвірнянському, Богородчансьому районах та Івано-Франківську.

А фахівці міністерства охорони здоров’я встановили, що спалах хвороби в регіоні почався з гірськолижного курорту «Буковель». Зокрема, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко вважає, що спалах почався з іноземних туристів, які відпочивали на курорті, далі вірус почав розходитися через місцеве населення.

На позачерговому засіданні сесії обласної ради пропонується заслухати:

  • директора департаменту охорони здоров’я Володимира Дзьомбака щодо стану захворюваності та причини спалаху COVID-19 у січні-лютому 2021 року;
  • начальника ГУДержпродспоживслужби в області Романа Гурського про вжиті заходи щодо запобігання поширенню хвороби COVID-19 у січні-лютому 2021;
  • головного санітарного лікаря області Руслана Савчука щодо ситуації з поширенням коронавірусної хвороби на території області та вжиті заходи щодо запобігання поширенню хвороби впродовж січня-лютого.
  • начальника ГУ Нацполіції в області Володимира Голубоша щодо вжитих заходів запобігання поширенню хвороби у січні-лютому.

 «Європейська Солідарність» також просить Нацполіцію та Держпродспоживслужбу посилити контроль за дотриманням карантинних обмежень на гірськолижному курорті «Буковель».

Ми розуміємо, що «Буковель» це тисячі робочих місць, і закриття курорту негативно відзначиться на матеріальному становищі багатьох прикарпатських родин. Тому вважаємо критично важливим забезпечити дотримання карантинних вимог відпочивальниками, місцевими підприємцями, готелями, закладами харчування.

Івано-Франківська обласна рада повинна прийняти всі необхідні рішення для нагально вирішення організаційних та фінансових питань, які не дозволяють ефективно та оперативно боротися із поширенням коронавірусної інфекції.

Звертаємося до департаменту фінансів Івано-Франківської ОДА з проханням вишукати ресурси для матеріальної підтримки медиків обласних закладів охорони здоров’я, які працюють з хворими на COVID-19.

Закликаємо депутатів усіх фракцій підтримати нашу ініціативу.