Івано-Франківська облрада підтримала ініціативи “Європейської Солідарності” щодо збільшення видатків на субсидії та неприпустимості закупівлі енергоносіїв у Росії

Депутати Івано-Франківської обласної ради підтримали звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету міністрів щодо необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв.

У зверненні зазначається, що супереч офіційних обіцянок керівництва держави зменшити вдвічі тарифи на тепло, Уряд та підзвітні йому органи виконавчої влади піднімають вартість тарифів на енергоносії для споживачів від 5 до майже 50 відсотків.

«Подорожчання вартості комунальних послуг в умовах економічної і політичної кризи, в яких опинилося наше суспільство, є злочином проти народу України», – вважає обласна рада.

Також депутати звертають увагу на те, що при плануванні витрат Державного бюджету України на 2021 рік скорочено видатки на виплату пільг і житлових субсидій громадянам

«Такі дії органів державної влади викликають зростання рівня напруги та соціального збурення громадян, в результаті чого розпочалися масові акції протесту по всій Україні.

Видатки на субсидії можуть зменшуватись лише у двох випадках: при порівнюваному зниженні цін на енергоносії або ж при відповідному зростанні доходів громадян. Водночас, в Україні сталося все з точністю до навпаки – здорожчання комунальних послуг відбувається не завдяки економічним досягненням, а на тлі глибокої економічної кризи, в якій опинилася більшість громадян України», – йдеться у зверненні.

За пропозицією голови фракції «Європейська Солідарність» Ростислава Кукурудза у звернення щодо тарифів також включили пункт про неприпустимість відновлення постачання енергоносіїв з Росії та Білорусі.

«Україна у попередні роки зробила занадто багато, щоб зараз знову повернутися до залежності від «російської газової голки», – сказав Ростислав Кукурудз.

У зверненні обласна рада вимагає від вищих органів державної влади:

  1. Запровадити мораторій терміном на один рік на дію всіх постанов Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, якими з 1 січня 2021 року було підвищено тарифи на газ та його доставку, електроенергію, опалення, гарячу воду
  2. За час дії мораторію розробити чіткий та адекватний механізм унеможливлення будь-яких зловживань постачальниками природних ресурсів монопольним становищем, яке призводить до підвищення цін для населення.
  3. Підготувати та ухвалити відповідні зміни до Державного бюджету України на 2021 рік, якими передбачити виділення достатнього розміру коштів для покриття потреб соціально незахищених верств населення у пільгах та субсидіях.
  4. Здійснити перевірку законності та обґрунтованості збільшення вартості енергоносіїв, прийнятих відповідно до постанов Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
  5. Верховній Раді України в найкоротші строки розробити та прийняти закон про впровадження єдиної державної системи моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги.

Звернення підтримали усі фракції, окрім депутатів від «Слуги народу».