Фракція «Європейської Солідаріності» ініціює звернення обласної ради з вимогою збільшити субсидії для найбідніших українців

«Європейська Солідарність» в Івано-Франківській обласній раді ініціює звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету міністрів з вимогою терміново підвищити субсидії до рівня достатнього для повної оплати тарифів найбіднішими верстами населення України.

Фракція «Європейської Солідарності» підготувала на позачергове засідання сесії проєкт звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету міністрів з вимогою збільшити витрати на виплату житлових субсидій у зв’язку зі стрімким підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги.

«Зростання ціни на газ, збільшення тарифів на транспортування газу, електроенергію змусили тисячі мешканців Прикарпаття у цей святковий період вийти на вулицю з пікетами проти непосильних тарифів. Івано-Франківська обласна рада не може стояти осторонь проблеми, і має невідкладно відреагувати на ситуацію, що склалася у зв’язку з суттєвим підвищенням вартості енергоносіїв. Ми повинні у найкоротші терміни обговорити цю ситуацію і ухвалити відповідні рішення спрямовані на захист мешканців Прикарпаття», – зазначив голова фракції «Європейська Солідарність» в обласній раді Ростислав Кукурудз.

Фракція «Європейської Солідарності» пропонує Івано-Франківській обласній раді звернутися до органів центральної влади з вимогою невідкладно збільшити у Днржбюджеті видатки на виплату субсидій щонайменше на 7 млрд грн.

Кошти на субсидії пропонується перерозподіли із статей витрат, пов’язаних із забезпеченням Президента України, інших вищих органів державної влади.

ТЕКСТ ЗВЕРНЕННЯ:

За підсумками 2020 року реальні доходи українців зменшились. Зважаючи на падіння економіки, зменшення доходів триватиме і у 2021 році.

Натомість упродовж попередніх тижнів були прийняті рішення про підвищення цін на газ, тарифів на послуги розподілення газу, тарифів на тепло, на електроенергію, на холодну воду. 

Це створює загрозу для мільйонів людей опинитися за межею бідності. Люди потребують термінового захисту.

У попередні роки ефективним механізмом захисту громадян від зростання тарифів були субсидії, які компенсували витрати тих, хто не мав змоги сплатити за комунальні послуги. Водночас, саме система субсидій зберігала соціальну справедливість і прозорість бюджетних витрат, спрямовуючи кошти на підтримку тих, хто насправді потребує допомоги.

На жаль, такий підхід порушено. У Державному бюджеті на 2021 рік на виплату субсидій передбачено 36,6 млрд грн, що майже на 600 млн грн менше, ніж було у Державному бюджеті на 2020 рік (37,2 млрд грн план з урахуванням розпису – 36,4 млрд грн, касові видатки – 36,4 млрд грн, а до секвестру бюджету на 2020 рік було передбачено 47,6 млрд грн). Варто зазначити, що на 2019 рік бюджетом на виплату субсидій було передбачено 58,05 млрд грн.

Зважаючи на небезпеку такої ситуації і необхідність адекватного соціального захисту, звертаємося до Верховної Ради України з вимогою невідкладно переглянути Закон України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» задля збільшення видатків на виплату пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу. 

Обсяги такого збільшення мають становити щонайменше 7 мільярдів гривень.

Кошти для забезпечення цього рішення пропонуємо перерозподіли із статей витрат, пов’язаних із забезпеченням Президента України, інших вищих органів державної влади.