Степан Руднянин: місто повинно допомогти малозабезпеченим франківцям перейти на індивідуальне опалення

Депутат Івано-Франківської міської ради Степан Руднянин запропонував вихід з проблемної ситуації, з якою зіткнуться сотні франківських родин вже цього року – перехід з централізованого на індивідуальне опалення.

Сьогодні на оперативній нараді міський голова Руслан Марцінків анонсував винесення на чергову сесію міської ради програм підтримки малозабезпечених осіб, які переходять на індивідуальне опалення.

Програми підтримки прийматимуть, оскільки з наступного опалювального сезону котельна на Індустріальній (колишні абоненти СТЕК) не зможе надавати послуги централізованого теплопостачання.

«Наша команда ще минулого року запропонувала міськвиконкому напрацювати програму Муніципально-приватного партнерства для підтримки малозабезпечених родин під час облаштування систем індивідуального опалення», – зазначив Степан Руднянин.

Суть програми «Муніципально-приватне партнерство» — у тристоронній співпраці між містом, приватною фірмою та управляючою компанією, де місто виступає гарантом виплат за проведену роботу для підприємця, а приватна фірма буде встановлювати малозабезпеченим мешканцям (не більше 10-15% від загальної кількості квартир у будинку) індивідуальне опалення за власний рахунок.

Управляюча компанія буде повертати приватній фірмі кошти (додаткова сума в платіжках за кварплату) протягом 2 років.

«У серпні 2020 міська рада підтримала мій депутатський запит з пропозицією розробки програми «Муніципально-приватне партнерство».

Тому, пропоную команді міського голови взяти за основу наші напрацювання. Зі свого боку готовий долучитися до робочої групи з розробки цих програм», – звернувся Руднянин.