Франківська міськрада просить ВРУ звільнити Шкарлета з посади міністра освіти

Депутати Івано-Франківської міської ради звернулися до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та народних депутатів обраних від Івано-Франківської області з проханням звільнити із займаної посади міністра освіти і науки Сергія Шкарлета.

Звернення депутата міської ради від «Європейської Солідарності» Юрія Лозяк підтримали 35 депутатів.

У зверненні зазначається, що Верховна Рада 17 грудня 226 голосами підтримала призначення Міністром освіти і науки України Шкарлета Сергія Миколайовича.

Саме призначення відбулося з порушенням регламенту Верховної Ради, оскільки не усі депутати, які нібито проголосували «За» перебували у сесійній залі. А неперсональне голосування за призначення Шкарлета визнав спікер Верховної Ради Дмитро Разумков у коментарі ЗМІ.

«Через сім років після Революції Гідності ми не можемо допустити, щоб освітою нашого майбутнього покоління займався чиновник, який клявся у вірності Віктору Януковичу, близько товаришує з екс-міністром Дмитром Табачником, у наукових роботах якого виявлений плагіат, а також має шлейф корупційних скандалів, у які він потрапляв, поки виконував обов’язки міністра.

Крім цього, коли Національне агенство із забезпечення якості вищої освіти у наукових роботах Шкарлета виявило значні обсяги плагіату, він подав позов проти агенства. Днями ряд студентських організацій провідних ЗВО країни, громадські організації, політичні партії  виступили проти такого призначення», – йдеться у зверненні.

Юрій Лозяк зазначив, що 18 грудня у Верховній Раді України з ініціативи Політичиних партій «Європейська Солідарність» та «Голос» було зареєстровано проєкт постанови №4525 щодо звільнення Сергія Шкарлета з посади Міністра освіти і науки України.

Депутати вважають, що призначення Сергія Шкарлета Міністром освіти і науки України стане знищенням позитивних реформ в українській освіті та її україноцентричного напрямку розвитку.

Враховуючи наведене, депутати Івано-Франківської міської ради звернулися до Голови Верховної Ради України та народних депутатів від Івано-Франківщини з проханням звільнити в установленому порядку Сергія Шкарлета з посади Міністра освіти і науки України.