Ростислав Кукурудз пояснив, чому «Європейська Солідарність» не підтримала проєкт Держбюджету

Голова фракції «Європейська Солідарність» в Івано-Франківській обласній раді Ростислав Кукурудз назвав прийнятий Верховною Радою проєкт Державного бюджету 2021 не справедливим по відношенню до української армії та медиків.

Про це Ростислав Кукурудз заявив під час виступу в обласній раді.

«Україна сьогодні воює на двох фронтах. Перший на Сході країни, де наші воїни уже сьомий рік протистоять російській агресії. Другий фронт охоплює всю територію країни — медики всупереч усім обставинам уже дев’ять місяців борються з коронавірусною інфекцією.

Боротьба з Росією і коронавірусом є основними викликами для України у 2021 році. Але президент Володимир Зеленський з Урядом схоже цього не розуміють.

15 грудня Верховна Рада голосами фракцій «Слуги народу», «Батьківщини» та депутатських груп «Довіра» та «За майбутнє» ухвалила Державний бюджет на 2021 рік.

І що ми маємо у державному бюджеті 2021?

Основна тенденція бюджету 2021 це зростання вартості утримання влади. Збільшено бюджети Верховної ради, Кабінету Міністрів та Офісу Президента. Офіс Генпрокурора отримає на 2 млрд грн більше, ніж у цьому році.

У той же час медицина, армія, освіта у наступному році не отримають додаткових надходжень. На жаль лікарям, військовим, освітянам доведеться думати не про розвиток, а швидше про виживання.

Вдумайтеся, член урядової команди, міністр охорони здоров’я Максим Степанов, просив депутатів не підтримувати проєкт державного бюджету через не достатнє фінасування медицини. І це в умовах пандемії, коли нам потрібно боротися за кожного лікаря, кожну медсестру.

Фінансування армії зберігається на рівні минулого року, а з врахуванням інфляції, можемо стверджувати, що наші військові, які захищають державу від російського агресора отримають менше коштів.

Фінансова децентралізація у 2021 році продовжить  згортатись. Зокрема, Державний фонд регіонального розвитку скоротили на 4,86 мільярда гривень. Субвенції на місцеву освіту та охорону здоров’я скоротили теж на 4,8 млр грн.Прийнятий у такій редакції державний бюджет не залишає Україні не тільки можливостей для розвитку, але і для стабілізації економічної ситуації