ЗАЯВА фракції «Європейська Солідарність» у Івано-Франківській обласній раді

Політична ситуація вимагає консолідації сил, які захищають національні інтереси, відстоюють європейське майбутнє України, готові продовжувати започатковані попередньою владою на чолі з п’ятим Президентом України Петром Порошенком реформи, зокрема децентралізацію, зберігають принципи демократії, прозорості та верховенства права. Місцеві вибори на Прикарпатті продемонстрували, що це бачення поділяють більшість мешканців краю.


Але вже перший день роботи обласної ради засвідчив: деякі політичні сили, які позиціонують себе як патріотичні, готові знехтувати вибором прикарпатців і створили більшість з партією «За майбутнє», за якою стоїть одіозний проросійський олігарх Ігор Коломойський, який у травні 2019 року у інтерв’ю Financial Times висловився за дефолт України. У листопаді 2019 він заявив, що відновлення зв’язків з Росією є необхідним для економічного виживання України, вважаючи, що рана заживе :”Дайте їй п’ять, десять років і кров забудеться”.


Пам’ятаємо, про 100 мільярдів доларів, які потрібно взяти в росіян, які готові нам дати сьогодні як найшвидший спосіб вирішити проблеми і відновити стосунки….


Тому викликало подив, коли Голова обласної ради від демократичної та патріотичної, донедавна партії, запропонував кандидатуру від політичної партії одіозного олігарха, який готовий за гроші здати Україну та її інтереси.

Тому «Європейська Солідарність» в Івано-Франківській обласній раді оголошує про перехід в опозицію до більшості, створеної партіями «Свобода», «Батьківщина», «За майбутнє» «Платформа громад» та «Слуга народу», яка суперечить нашим ціннісним засадам і волевиявленню людей.


Ми проти кулуарних домовленостей політичних сил на Івано-Франківщині і зради вибору прикарпатців. Ми йдемо в опозицію, адже для нас ідейні засади і зобов’язання перед виборцями є головним мірилом.


Ми залишаємось з Прикарпаттям і з людьми, які за нас голосували. І будемо жорстко контролювати дії новоствореної більшості, відстоювати національні інтереси, домагатимемося реалізації європейських принципів самоуправління і стандартів життя в нашому рідному краї.

24 листопада 2020 року