У Франківську відбулася акція, присвячена 30-річчю початку декомунізації в Україні

Сьогодні “Європейська Солідарність” у Франківську провела акцію, присвячену 30-річчю початку декомунізації в Україні. Кілька сотень людей зібралися на площі, де було повалено пам’ятник Леніну.

Згадати 9 жовтня 1990 року зійшлися франківці, які брали участь в історичній події. Серед них – депутати Івано-Франківської міської ради, які в той переломний час прийняли рішення про демонтаж пам’ятників Леніну у Франківську, працівники мерії і комунальники, які його безпосередньо виконували, а також тодішні громадські активісти, зокрема учасники Студентського братства. До них долучилася молодь «Європейської Солідарності» та представники міського та обласного осередків партії. В контексті події йшлося про важливість декомунізації та її продовження.

«Це дуже добра ідея – нагадати про знесення Леніна і про тодішній рух за Україну. Багато дітей з того покоління, коли наша держава стала незалежною, цього не бачили і не знають. В школах про це мало говорять. І нашим сьогоднішнім завданням якраз і є показати, що така подія була у Франківську і що вона дуже важлива. Сьогодні запрошені люди, які безпосередньо брали участь в тих подіях, – і це почує молодь», – зазначив Володимир Кушнір, керівник обласного штабу «Європейської Солідарності».

«Повалення Леніна започаткувало в Івано-Франківську рух декомунізації – франківці змінювали назви, перейменовували вулиці. Відмовлялися від того, що несло в собі тоталітарну ідеологію і знищувало українську ідентичність. Продовження цього процесу поширилося на всю Україну вже за президентства Петра Порошенка – був прийнятий відповідний закон, автором якого був тодішній голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. Та перед нами залишився ще найголовніший виклик – остаточні зміни в свідомості. Це те, з чим ми маємо прийти до Європейського Союзу, – остаточно позбавитися «совка» у головах», – каже Петро Шкутяк, кандидат на міського голову Франківська від «Європейської Солідарності».