Передвиборча програма Політичної партії «Європейська Солідарність» на Прикарпатті

Програма Івано-Франківської територіальної організації

Збудуймо Європу на Прикарпатті:Децентралізація – це наповнення місцевих бюджетів! Наша політична сила вперше в українській історії передала гроші з центрального бюджету на місця. Це дозволило очільникам громад зробити так, щоб ці кошти працювали на місцеву громаду. Гроші повинні залишатися на місцях. Податки від прибуткової діяльності – в бюджеті громад. Кошти за використання місцевих ресурсів мають наповнювати місцеві бюджети.  Тільки самі люди можуть вирішувати, що і як будувати.

Українському селу – європейські дотації та стандарти розвитку! На Івано-Франківщині є серйозні перспективи для розвитку фермерства, тваринництва, переробної промисловості. Позиція «Європейської солідарності» – відкрити ринок землі тільки після системної  інвентаризації земельних ресурсів країни. Землі мають бути чітко розмежовані в єдиному державному реєстрі й поділені на землі сільськогосподарського призначення, державної, комунальної та приватної власності. Землі, розташовані за межами населених пунктів (окрім тих, де розміщені державні об’єкти), мають перейти до комунальної юрисдикції, стати предметом солідарної відповідальності місцевих громад та працювати на добробут місцевих людей.

Реформа медицини за європейським зразком! Епідемія коронавірусу показала неготовність української медицини боротись із сучасними викликами. Нинішня влада, змінюючи один за одним міністрів охорони здоров’я, виявила свою повну неспроможність. Скорочення лікарів, закриття лікарень, відсутність у них елементарних засобів захисту – сумні будні української медицини. Ми не дамо закрити жодну лікарню після укрупнення районів, подбаємо про гідну зарплату лікарів, забезпечимо європейські стандарти медицини.

Створення нових робочих місць, підтримка та розвиток малого і середнього бізнесу! Однією з ключових проблем Прикарпаття є велика кількість працездатного населення, що працює за кордоном. Масовий відтік кваліфікованих кадрів, представників робітничих професій спричинив нестачу робочої сили на підприємствах області. Сьогоднішня економічна криза, посилена пандемією коронавірусу,  тільки поглибила цю ситуацію. Тому створення нових робочих місць, підтримка та розвиток малого й середнього бізнесу має стати головним завданням місцевої влади.

Прикарпаття – центр українського туризму! Значна частина території Івано-Франківщини знаходиться в гірській місцевості, тому розвиток туризму та рекреації мають ключове значення для розвитку нашого регіону.  природоохоронній діяльності, збереженню та популяризації культурної спадщини, народних ремесел. Підтримка «зеленого туризму» дозволить наповнити місцеві бюджети додатковими коштами, створити тисячі нових робочих місць та дати новий поштовх розвитку громад в гірській частині Прикарпаття.