Франківськ пам’ятає: у Меморіальному сквері вшанували Романа Гурика – Героя Небесної Сотні

Сьогодні, в день народження Героя України, Героя Небесної Сотні, франківця Романа Гурика, у франківському Меморіальному сквері віддали данину його пам’яті.


Біля обеліска героя відбувся молебень, франківці поклали квіти і висловили слова підтримки Ірині Гурик, матері Романа


“Роман завжди був там, де радість, де багато людей, завжди живий і усміхнений, – поділилася Ірина Гурик. – Коли мене питають, чи жива ідея, за яку він загинув, це для мене дуже болісно. Бо ідея жива, але не для всіх. Тому нам треба продовжувати ту справу, за яку він пішов на Майдан і за яку загинув, – виборювати українську гідність”.


Доцент юридичного інституту ПНУ Олексій Петечел зазначив, що сьогоднішня дата є знаковою для Франківська і для франківців.
“Ми все ще усвідомлюємо той важливий історичний подвиг, який здійснили Герої Небесної Сотні. Завдяки Роману Гурику й іншим героям Україна є і Україна буде. І “Європейська Солідарність” точно не дозволить знецінити цю пам’ять. Ми завжди будемо поруч з тими людьми, які виховали таких синів. Будемо їх підтримувати і завжди будемо нагадувати суспільству про ту ціну, яку ми заплатили за наш проєвропейський вибір”.


В Прикарпатському університеті, додає Олексій Петечел, пам’ятають і щороку вшановують подвиг свого студента в день його народження.
“Для молодого покоління, для дітей і студентів, звичайно, потрібно щороку нагадувати і показувати, яким є приклад для наслідування. Щоби кожен розумів, що боротьба за Україну – не лише у фейсбуці на словах, вона має бути і в реальних діях, у їхніх вчинках”.