Десятки франківців виїхали на велопробіг, аби привернути увагу до стану велоінфраструктури міста

День фізичної культури і спорту в Івано-Франківську відзначили велопробігом. Його ініціювали активісти міської організації “Європейська солідарність” Мирослав Федорків і Мар’яна Вершиніна.

Участь у велопробігу взяли пів сотні франківців – депутати міськради від “Європейської солідарності”, велоактивісти і просто небайдужі мешканці. Учасники зібралися навіть не стільки з нагоди Дня фізкультури, скільки з метою привернути увагу до велоінфрастуктури в місті. Як відомо, за два роки в Івано-Франківську, який раніше гордо називали велостолицею України, не зробили жодної велодоріжки.

“Велосипеди – це не тільки здоровий спосіб життя, це буденний міський транспорт – чистий, зручний, безпечний. Франківськ може і має стати веломістом, містом дружнім до велосипедистів. У Франківську маса і старших, і дітей на велосипедах, і ми повинні подбати про безпечну інфраструктуру для мешканців. Велодоріжки будуть у місті розвиватися – ми зробимо все для цього”, – сказав депутат міської ради, голова фракції “Європейська солідарність” Петро Шкутяк.

Учасники велопробігу стартували від фонтану на Вічевому Майдані, проїхали центральною частиною міста і фінішували у міському парку.