Для Івано-Франківців провели лекцію до Всесвітнього дня боротьби проти раку

4 лютого з ініціативи міської організації партії «Європейська Солідарність» в Івано-Франківську відбулась публічна лекція на тему «Що таке рак та як з ним боротись». Під час лекції, проведеної до Всесвітнього дня боротьби з раком, фахівці Прикарпатського онкологічного центру ознайомили мешканців Івано-Франківська із поточною ситуацією щодо боротьби з онкозахворюваннями на Прикарпатті, розповіли про різновиди раку, фактори, які підвищують ризик захворювання та методи боротьби з раком.

Лікарі наголошують, що рак – це загальносуспільна проблема. На сьогодні рак займає друге місце по смертності після серцево-судинних захворювань. При цьому однією з ключових причин цього є пізнє діагностування хвороби, адже майже в половині випадків її виявляють на пізніх стадіях, коли лікування є вкрай складним, або неможливим. Якщо ж консолідувати усі зусилля на боротьбу з раком, то до третини випадків захворювання можна попередити. Саме тому потрібно більше спілкуватись з людьми, доносити до них інформацію про хворобу, вчити відповідально ставитись до свого здоров’я, вважають фахівці.

Коментуючи результати лекції один з організаторів, член ради Івано-Франківської міської організації «Європейської Солідарності» Олексій Петечел зазначив, що мета заходу полягала в тому, щоб привернути увагу суспільства до проблеми захворювання на рак. Паралельно розглядається можливість проведення інших акцій, спрямованих на боротьбу з хворобою, зокрема – організації безкоштовних медоглядів для мешканців міста.

«Переконані, що безпека держави – це не тільки недоторканість кордонів, сильна армія і розвинена економка, але й здорова нація. Нажаль сьогодні Україна належить до «лідерів» щодо цієї хвороби. Зокрема, відповідно до останнього прогнозу Всесвітньої організації охорони здоров’я  у 2020 році кількість хворих на рак українців зросте на 200 тис.  Сьогоднішньою лекцією ми хотіли ще раз привернути увагу наших співгромадян до цієї проблеми, нагадати, що найбільшим ворогом в боротьбі з хворобою є час, а у разі вчасного її діагностування рак – це не вирок», – зазначив Олексій Петечел.

IMG_1794 IMG_1795 IMG_1798 IMG_1808 IMG_20200204_175825 зображення_viber_2020-02-04_17-12-02 зображення_viber_2020-02-04_17-14-56 зображення_viber_2020-02-04_17-42-26 зображення_viber_2020-02-04_17-42-27

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*