Заява Івано-Франківської територіальної організації Політичної партії «Європейська Солідарність» щодо неприпустимості політичного тиску на засоби масової інформації

Одним із найважливіших досягнень українського суспільства, здобутих в результаті Революції Гідності,  є свобода слова. Будь-які політично вмотивовані спроби її обмеження, тиску на ті демократичні проукраїнські засоби масової інформації, які не займаються розповсюдженням фейкових новин, інформаційними диверсіями та підігруванням країні-агресору, є неприпустимими.

Разом з тим, останнім часом ми бачимо, що свобода слова в Україні опинилася під загрозою. На окремі демократичні ЗМІ здійснюються спроби тиску із залученням силових структур, безпідставним проведенням обшуків, журналістській спільноті нав’язуються «стандарти» роботи, які по своїй суті є введенням цензури та спробою взяти засоби масової інформації під контроль тощо. Це суперечить фундаментальним демократичним цінностям, шкодить розвитку громадянського суспільства в Україні та міжнародному іміджу нашої держави.

Івано-Франківська територіальна організація Політичної партії «Європейська Солідарність вважає такі дії неприйнятними та розцінює їх як спробу реваншу окремих антиукраїнських сил. Переконані, що відсутність належної реакції на цю ситуацію з боку керівництва держави може привести не тільки до посилення тенденцій із наступу на свободу слова та перешкоджання роботі журналістів на загальнодержавному рівні, але й до їх перенесення на рівень місцевих демократичних засобів масової інформації.

Вимагаємо від Президента України та Верховної Ради України зупинити політично вмотивовані утиски проукраїнської журналістської спільноти, не допускати переслідування демократичних засобів масової інформації в подальшому та сприяти розвитку демократичного суспільства в Україні.