Президент взяв участь у відкритті новозбудованого корпусу Галицької центральної районної лікарні

Президент Петро Порошенко взяв участь у відкритті новозбудованого корпусу Галицької центральної районної лікарні у місті Галичі. Звертаючись до присутніх, Президент зазначив, що сьогодні галичани святкують надзвичайну подію.

Глава держави нагадав, що на Прикарпатті поліклініки не будувалися з 1993 року, а лікарні – з 2003 року. «Галицька центральна лікарня почала будуватись у 1978 році. Кожен Президент обіцяв її добудувати, і лише зараз, коли країна перебуває у дуже непростих умовах, коли ми захищаємо українську землю від російської агресії, коли ми останнє віддаємо на створення наших славетних ЗСУ, вдалося добудувати», – зазначив Президент.

«Подивіться, ми відкриваємо нову лікарню, проїхали по новій дорозі. Скільки років не будували доріг? Скільки чекали на Прикарпатті, щоб нарешті було відновлено дорожнє господарство?», – підкреслив Глава держави. Президент нагадав, що було запроваджено рішучий експеримент, коли понадпланові надходження від митниці спрямовуються на дорожнє будівництво. Ця ініціатива має розповсюджуватися на всю Україну, додав Президент. «Ми побудуємо більше 2 тис. км доріг лише за 2017 рік. І продовжимо ту тенденцію, яку ми мали в 2016 році», – заявив він.

Глава держави підкреслив, що відкриття нового корпусу лікарні стало одним із результатів реалізації програми децентралізації і кошти на лікарню були виділені і з Державного фонду регіонального розвитку, і з Державного і з місцевого бюджетів. Об’єднання цих зусиль є надзвичайно важливим, зазначив він.

«Важливо також те, що ми будемо робити все для того, щоб обладнати лікарню, аби кожен мешканець славетного Галича мав можливість прийти і скористатись сучасним діагностичним обладнанням, сучасними умовами для пацієнтів», – наголосив Петро Порошенко.

Президент підкреслив, що дуже важливим є те, що перші зрушення і перші результати реформ кожен може відчути на собі. «Хочу подякувати за підтримку, єдність, об’єднання наших сил для того, щоб побудувати справжню європейську Україну», – сказав він.

Петро Порошенко повідомив, що сьогодні Україна отримала позитивні звістки із Брюсселю, де нам чітко гарантували макрофінансову допомогу, а також проінформували про початок завершення ратифікації вже в останній країні Євросоюзу – Нідерландах.

«Вже вони пообіцяли твердо безвізовий режим. Для нас це важливо. Важливо навіть не тому, щоб ми отримували чи не отримували візу. Угода про асоційоване членство, безвізовий режим – є визнанням України європейською країною. Відкриттям для нас твердої європейської перспективи», – підкреслив Глава держави.

«Ми модернізуємо нашу державу, робимо все можливе для того, щоб українці нарешті відчули себе справжньою європейською нацією», – додав Петро Порошенко.

Президент вручив Головному лікарю Любомиру Журавецькому сертифікат на медичне обладнання для ургентної лабораторії: «Впевнений в тому, що це обладнання і ця лабораторія послужать вашій громаді». Головний лікар продемонстрував Главі держави основний корпус, зокрема відділення анестезіології та інтенсивної терапії, оперативний блок, акушерсько-гінекологічне відділення.

Петро Порошенко також поспілкувався з персоналом лікарні.

Довідково 

Будівництво Галицької лікарні розпочалося у 1982 році та тривало близько сорока років. На початку 90-х було збудовано господарське приміщення, котельня, патанатомічний корпус. Згодом, у 1998 році, здано в експлуатацію поліклініку на 360 відвідувань, а у 2004-му – дитячо-терапевтичний корпус на 65 ліжок.

Сьогодні є всі передумови для введення в експлуатацію першого пускового комплексу хірургічного корпусу, готовність якого складає 98%. Його будівництво розпочалося 35 років тому. Однак через відсутність фінансування роботи на об’єкті були припинені. У 2012 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку профінансовано 5,4 млн. грн.

Минулого року для будівництва лікарні виділено та освоєно 11000,0 тис. грн. Зокрема: субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій та місцевого бюджету. Для завершення будівництва І пускового комплексу хірургічного корпусу Галицької ЦРЛ необхідні кошти в сумі 5280,0 тис. грн.

Питання будівництва даного об’єкту знаходиться на постійному контролі в керівництва області. Його зведення дасть можливість розмістити хірургічне, урологічне, травматологічне, офтальмологічне, неврологічне, акушерсько-гінекологічне відділення, які на сьогодні знаходяться в старих приміщеннях, що не відповідають санітарно-технічним нормам. Це, своєю чергою, сприятиме наданню медичної допомоги 45-ти тисячному населенню району.

galich1 galich