«ЄС» пропонує підтримати малий бізнес на час карантину в Івано-Франківську

Фракція «Європейської Солідарності» пропонує Івано-Франківській міській раді прийняти кроки з підтримки підприємців та просить преміювати соцпрацівників, які у час карантину допомагають одиноким і потребуючим франківцям.
Фракція «Європейської Солідарності» 18 березня звернулась до міського голови Руслана Марцінківа з проханням включити до порядку денного позачергової сесії Івано-Франківської міської ради проект рішення «Про мінімізацію негативного впливу у зв’язку з проведенням проти епідеміологічних заходів профілактики корона вірусної хвороби COVID-19».

16 березня Верховна Рада прийняла законопроект №3220 про підтримку підприємців у період карантину через коронавірусну інфекцію Covid-19. Він передбачає:

  • Звільнення всіх ФОПів і тих, хто незалежною профдіяльністю від сплати ЄСВ з 1 березня по 30 квітня. Скасування штрафів і пені за несвоєчасну або неповну сплату ЄСВ, несвоєчасне подання звітності із ЄСВ. Скасовуються податки на комерційну нерухомість і землю.
  • Звільнення бізнесу з 1 березня до 31 травня від основних штрафів і пені за порушення податкового законодавства, за винятком порушень зі сплати ПДВ, акцизів і ренти.
  • Введення мораторію з 18 березня по 18 травня  на документальні та фактичні перевірки бізнесу, а до 1 липня продовжено термін подання річної декларації про майновий стан і доходи. 

Втім, фракція «ЄС» вважає, що Івано-Франківська міська рада має допомогти місцевим підприємцям пережити складний період. «У ситуації, коли зачинено багато закладів, ми маємо подбати про всіх людей. Тут дуже важлива взаємодопомога: і підприємці, і працівники, і міськрада мають розуміти, що на нас лежить спільна відповідальність за те, аби не відбувся спалах інфекції у нашому місті. Ми маємо звернутися до підприємців, щоб вони подбали про своїх працівників та їхні сім’ї на час карантину. Також повинні подумати про самих підприємців, більшість з яких працюють на орендованих площах. Бо поки вони не запрацюють у звичному режимі, не зможуть сплати оренду, комунальні послуги, відсотки за кредитом, їм буде складно виплачувати зарплату працівникам»», – вважає голова фракції «ЄС» Петро Шкутяк.

Пропонований проект рішення передбачає звільнення з 1 березня по 30 квітня 2020 року суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, надання побутових послуг, рекламної діяльності, послуг у сферах громадського харчування від:

  • плати за користування окремими елементами благоустрою комунальної власності;
  • плати за тимчасове користування місцем розташування рекламних засобів.
  • звільнення на два місяці суб’єктів господарювання, незалежно від видів господарської діяльності, від орендної плати за користування нерухомим майном комунальної власності.

Окрім того пропонується нарахувати премію в розмірі посадового окладу соціальним працівникам, що здійснюють обслуговування громадян,які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*