На Прикарпатті вшанували жертв Чорнобильської катастрофи

В Івано-Франківську, біля пам’ятного знаку «І мертвим, і живим, і ненародженим чорнобильцям Прикарпаття” відбулося віче-реквієм з нагоди 30-ї річниці Чорнобильської трагедії.

Участь у заході взяли представники обласної та міської влади, учасники ліквідації Чорнобильської аварії та жителі обласного центру.

Захід розпочали хвилиною мовчання за тих, хто віддав своє життя у часи ліквідації наймасштабнішої техногенної катастрофи ХХ століття. Опісля представники духовенства різних конфесій відслужили поминальну панахиду за загиблими під час аварії на ЧАЕС, а високопосадовці поклали квіти до пам’ятника.

За словами заступника голови облдержадміністрації Ігоря Пасічняка, для забезпечення соціальної підтримки учасників Чорнобильської катастрофи з державного бюджету передбачено більше 12 мільйонів гривень.

«На даний момент, ми маємо майже 800 тисяч гривень передбачених в обласному бюджеті на компенсацію пільгових ліків, для ліквідаторів аварії на ЧАЕС, – повідомив посадовець. – Більше мільйона гривень передбачено на закупівлю путівок для санаторно-курортного лікування, що дає можливість оздоровити 300 чорнобильців».

Нагадаємо, що в ніч з 25 на 26 квітня 1986 року сталася  техногенна, екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції.

IMG_9393_(1) IMG_9391_(1) IMG_9356_(1)_(1) IMG_9320 IMG_9290_(1)

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*